Horror w shortach. Konkurs na krótki metraż

26.10.2011 | www.spectator.com.pl | underluk

Horror w shortach. Konkurs na krótki metraż

Nie ma co narzekać na polskie kino grozy, tylko trzeba chwycić za kamerę i pokazać, jak takie filmy robić się powinno. A jak już coś nagracie to warto zainteresować się konkursem zorganizowanym przez Spcectatora.


Dystrybutor filmowy SPECTATOR specjalizujący się w dobrym kinie europejskim, ma wyraźną słabość do krótkich form filmowych. Prezes Marek Poznerowicz widzi w nich szanse dla młodych twórców, stąd kolejnym krokiem w kierunku pokazywania krótkich fabuł szerszej publiczności jest organizacja konkursu „ Horror w shortach. Konkurs na krótki metraż” . SPECTATOR ogłasza konkurs na 10 minutowy film grozy.

Poigraj z konwencją lub stwórz najstraszniejsze 10 minut w historii kina!


Najważniejsze założenie: kreatywne podejście do gatunku horroru i thrillera. Czas trwania film max 10 min.

Prace należy nadsyłać do 15 grudnia 2011, na adres: ul. Popiełuszki 17 b m 22 01-595 Warszawa

Najlepszy film wybierze jury w skład którego wejdą ludzie filmu, dziennikarze oraz zespół SPECTATORA.

Nagroda: dystrybucja filmu w kinach na terenie całego kraju.

Konkurs kierujemy do reżyserów i operatorów szkół filmowych, studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz amatorów, ludzi zafascynowanych kinem, wykorzystujących kamery w telefonach komórkowych i aparatach fotograficznych. Forma jest dowolna: animacja, film kukiełkowy czy też krótka fabuła. Po udziale w Festiwalu Filmów i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu widzimy, że kreatywność młodych polskich filmowców jest niezwykle wysoka. Wiemy również, że krótkie formy są naturalną drogą twórczą przyszłych reżyserów i operatorów. Chcemy dać im szansę na pokazanie się szerszej publiczności, a co za tym idzie możliwości zaistnienia w środowisku.

Zwycięski krótki metraż będzie miał swoją premierę kinową 10 lutego wraz z filmem „Rammbock”. Jest to pierwszy niemiecki film o Zombie, stworzony także przez młodych artystów niemieckich.
Film „Rammbock” jest grą z konwencją filmów grozy, odwołuje się do kultowych produkcji amerykańskich, jednocześnie przełamując te schematy. Jest to nietuzinkowy film o miłości, który może być alternatywą dla tych zakochanych, którzy poszukują czegoś innego niż amerykańskie komedie romantyczne. Został świetnie przyjęty przez krytykę na świecie oraz widzów. Zombie Love Story.

Regulamin dostępny również na stronie: www.spectator.com.pl.

--

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem „Horror w shortach. Konkurs na krótki metraż” i prośbami ze strony twórców już dziś przedłużamy termin nadsyłania prac do 8 stycznia 2012.

Decyduje oczywiście data stempla pocztowego. W związku z tym przesunięciem, ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 20 stycznia 2012
.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści