Żywe trupy na kartach książki

10.11.2011 | www.hatak.pl | underluk

Żywe trupy na kartach książki

Jeśli mało wam komiksowego uniwersum "The Walking Dead" i jego serialowego odbicia, to dzięki wydawnictwu Sinequanon możecie już sięgnąć po książkę "The Walking Dead: Narodziny Gubernatora" autorstwa spółki Kirkman/Bonansinga.


Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks... Potem pojawił się rewelacyjny serial... "Najlepsza nowość w telewizji" według Entertainment Weekly Aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historie kultowych postaci z uniwersum "The Walking Dead".

Nie ma większego złoczyńcy niż Gubernator. Despota rządzący Woodbury ma swoje własne, chore poczucie sprawiedliwości: zdarza mu się zmuszać więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowej publiki, albo ucinać kończyny tym, którzy wejdą mu w drogę. Kiedy tylko pojawił się w komiksie, został okrzyknięty "Złoczyńcą roku" przez magazyn Wizard, a jego historia wzbudziła najwięcej kontrowersji.

Teraz, po raz pierwszy, świat w końcu odkryje jak Gubernator stał się człowiekiem, którym jest, jak trafił do miejsca, w którym poznali go fani serii i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.

Robert Kirkman jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów komiksowych w USA. Przecierał szlak na rynku tworząc kontrowersyjną serię "Battle Pope", a kontynuował drogę komiksem "Invincible" opowiadającym o młodym, zaczynającym karierę superbohaterze (prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount Pictures). Prawdziwym sukcesem okazały się "Żywe trupy", dzięki którym Kirkman na stałe wpisał się w annały światowego komiksu. Niemała w tym zasługa świetnej serialowej ekranizacji, której drugi sezon rozpoczyna się wraz z publikacją niniejszej książki.

Autor: Jay Bonansinga, Robert Kirkman
Okładka: Robert Sienicki
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 11/2011
Tytuł oryginalny: Walking Dead: Rise of the Governor
Wydawca oryginalny: Thomas Dunne Books
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 364
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788393157570
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści