Oszukać przeznaczenie 5 na Blu-ray i DVD

25.01.2012 | informacja prasowa | underluk

Oszukać przeznaczenie 5 na Blu-ray i DVD

Już wkrótce na polski rynek trafi "Oszukać przeznaczenie 5". Film dostępny będzie na Blu-ray 3D, Blu-ray oraz DVD. Szczegóły w rozwinięciu.


„Oszukać przeznaczenie 5” to najnowsza odsłona przebojowej serii horrorów, która od ponad dekady z powodzeniem straszy widzów na całym świecie. Film, zdaniem krytyków najlepszy w cyklu, debiutuje na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 20 stycznia!

Grupa pracowników podupadającej firmy wybiera się na wyjazd integracyjny. Wśród nich są Sam Lawton (Nicholas D'Agosto), jego najlepszy przyjaciel Peter Freidkin (Miles Fisher), dziewczyna Petera − Candice Hooper (Ellen Wroe), sekretarka Olivia Castle (Jacqueline MacInnes Wood), dziewczyna Sama − Molly Harper (Emma Bell) oraz, oczywiście, szef − Dennis Lapman (David Koechner). Podczas wycieczki Sam doznaje nagle wizji potwornej katastrofy, w której pod gruzami walącego się mostu giną wszyscy uczestnicy wyjazdu. Spanikowany wyciąga swoich towarzyszy z autobusu czym ratuje im życie, ponieważ most rzeczywiście za chwilę ulega zawaleniu.

Radość z cudownego ocalenia nie trwa jednak długo. Miejscowy koroner William Bludworth (Tony Todd) ostrzega Sama i jego przyjaciół, że Śmierci nie można oszukać i ta na pewno przyjdzie się o nich upomnieć. Przyjaciele nic sobie z tego nie robią, do czasu kiedy złowroga przepowiednia nie zaczyna się sprawdzać. Kolejni członkowie feralnej wycieczki giną w makabrycznych okolicznościach, a pozostali stają do wyścigu z czasem i Śmiercią, w którym stawką jest życie.

Galapagos Films przedstawia trzymający w napięciu i przerażający horror „Oszukać przeznaczenie 5” – najnowszą odsłonę przebojowej serii, która w samych tylko kinach na całym świecie zarobiła już ponad 600 milionów dolarów. Obraz, który zdaniem krytyków jest najlepszym z całego cyklu, wyreżyserował debiutujący na dużym ekranie Steven Quale. Główne role w filmie zagrali: Nicholas D’Agosto (serial „Herosi”), Emma Bell (serial „Żywe trupy”), Miles Fisher („Bogowie i generałowie”), Jacqueline MacInnes Wood (serial „Moda na sukces”), P.J. Byrne („Szefowie wrogowie” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Arlen Escarpeta („Piątek 13.”), David Koechner (serial „Biuro”) oraz powracający do serii „Oszukać przeznaczenie” Tony Todd („Candyman”).

− We wcześniejszych filmach z serii „Oszukać przeznaczenie” wiadomo było, że bohaterowie muszą zginąć nie wiedzieliśmy tylko jak i kiedy. W nowej części dodaliśmy jednak coś nowego. Tym razem niektórzy z nich mają szansę faktycznie oszukać Śmierć – mówi reżyser Steven Quale.

Steven Quale – wieloletni współpracownik Jamesa Camerona, z którym zrealizował m.in. „Avatara” i „Terminatora 2” − otrzymał propozycję realizacji filmu „Oszukać przeznaczenie 5” ponieważ jest ekspertem od 3D, a w takim formacie horror został nakręcony. – Steve zajmuje się tą technologią od 20 lat wspólnie z Jimem Cameronem. Poza tym Steve kocha filmy i jest ekspertem jeśli chodzi wszelkie nowinki techniczne. Z tych powodów zdecydowałem się powierzyć mu reżyserię filmu – wyjaśnia producent Craig Perry.

Autorem scenariusza do „Oszukać przeznaczenie 5” jest Eric Heisserer, który przyznaje, że największym wyzwaniem w pracy nad filmem było dla niego wymyślenie niesamowitych i makabrycznych okoliczności, w których giną kolejni bohaterowie, a z których słynie seria. – Odbyłem kilka wycieczek do miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Robiłem tam zdjęcia, kreśliłem plany i rozmawiałem z ludźmi. Zachowywałem się tak jakbym planował zbrodnię – wspomina Eric Heisserer.

O pracy ze scenarzystą bardzo ciepło wypowiada się reżyser. – Nasz film zachwyca wizualnie i jest pełen wspaniałych scen akcji. Jestem jednak przekonany, że widzowie zakochają się w bohaterach tej historii. To oni posuwają całą opowieść do przodu – mówi Steven Quale.

− Myślę, że w tym filmie udało nam się znaleźć złoty środek. Otwierająca go sekwencja zawalającego się mostu jest najbardziej spektakularną w historii serii, a widzowie z całą pewnością będą podczas seansu zastanawiać się co stanie się z bohaterami i jak przyjdzie im odejść z tego świata – dodaje producent Craig Perry.

Zdjęcia do filmu „Oszukać przeznaczenie 5” rozpoczęły się we wrześniu 2010 w kanadyjskim Vancouver – w tym samym mieście, w którym zrealizowano trzy pierwsze odsłony serii. Co więcej, w ekipie filmowej znalazło się wielu fachowców, którzy pracowali już wcześniej przy cyklu „Oszukać przeznaczenie” co – zdaniem Craiga Perry’ego – znacznie ułatwiło wszystkim pracę.

Zdjęcia do „Oszukać przeznaczenie 5” realizowano najnowocześniejszymi kamerami 3D. – Bardzo szybko nauczyłem się, że scen w 3D nie należy robić za wszelką cenę. To narzędzie pozwalające na lepsze opowiedzenie historii i tak należy go używać. W filmie wciąż najważniejsze są fabuła i bohaterowie, te dwa elementy spinają go w całość – wyjaśnia reżyser Steven Quale.

Na ekrany kin (również polskich) horror „Oszukać przeznaczenie 5” wszedł 12 sierpnia 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając w samych tylko Stanach ponad 18 milionów dolarów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie wyniosły ponad 130 milionów dolarów.

− Jestem przekonany, że widzowie „kupią” ten film, ponieważ ma w sobie wszystko to, za co serię „Oszukać przeznaczenie” pokochały miliony fanów na całym świecie: wspaniałych bohaterów, mnóstwo emocji, zaskakujący scenariusz oraz, jak zawsze w tej serii, absolutnie niesamowite sceny śmierci. Ten film to potężna dawka adrenaliny – mówi z entuzjazmem reżyser Steven Quale.

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Horror „Oszukać przeznaczenie 5” na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD zadebiutuje już 20 stycznia.
Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIA BLU-RAY
Oszukać przeznaczenie 5: krąg śmierci
Alternatywne sceny śmierci
Śmiertelne efekty specjalne: zapadający się most
Śmiertelne efekty specjalne: wypadek samolotowy

WYDANIE BLU RAY 3D
zawiera dwie wersje filmu – w formacie 3D oraz 2D.

WYDANIE DVD:
Oszukać przeznaczenie 5: krąg śmierci

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści