Poznaj jury eFHa 2012

21.03.2012 | efha.pl | underluk

Poznaj jury eFHa 2012

Poznaliśmy członków jury tegorocznej edycji Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów "eFHa 2012".


Jury reprezentować będą:

Cezary Harasimowicz - scenarzysta, absolwent Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Nagrodzony przez Europejską Akademię Filmową za scenariusz do filmu 300 mil do nieba, brał udział w warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Kamil Śmiałkowski - krytyk, dziennikarz i publicysta komiksowy oraz filmowy. Autor leksykonów o wampirach i Jamesie Bondzie. Pracował w redakcjach działów kulturalnych tygodników NEWSWEEK i WPROST. Autor scenariuszy do telewizyjnych programów kulturalnych.

Jarosław Boberek - aktor i "Mistrz polskiego dubbingu". Jego głos jest znany z wielu fantastycznych gier m.in. Wiedźmina (w filmie odtwarzał postać Yarpen Zigrina). Podczas festiwalu nie poskąpi rad odnośnie emisji głosu.

Grzegorz Mostowicz-Gerszt - aktor, ukończył wydział aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu (1986-1991). Po studiach pracował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz w innych teatrach. Wystąpił w wielu polskich filmach i serialach, gdzie często był obsadzany w rolach czarnych charakterów.

Krzysztof Spór - redaktor naczelny Stopklatka.pl, najstarszego portalu filmowego w Polsce, wielki fan filmowej fantastyki.

* * *

eFHa Festiwal - to impreza skierowana do polskich twórców filmowych, którzy realizują filmy z szeroko pojętej fantastyki i horroru. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Bielawie (woj. dolnośląskie). Więcej informacji na: efha.pl i www.facebook.com/eFHaFestiwal.

Zasady konkursu są proste. Na podstawie jednego z wybranych opowiadań należy zrealizować film nie dłuższy niż 30 minut. Film może być "na motywach" lub pełną adaptacja opowiadania. Ważne jest to, że organizatorzy nie zastrzegają sobie praw do prezentacji zgłoszonych obrazów jedynie na ich imprezie. Filmy będzie można zgłaszać także na inne festiwale lub prezentować na pokazach niekomercyjnych. Na najlepszych twórców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne (3000 zł za I miejsce).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści