Poznajcie Faraona Wampirów

20.04.2012 | Wydawnictwo RM | underluk

Poznajcie Faraona Wampirów

"Faraon Wampirów" autorstwa Konrada T. Lewandowskiego był zapowiadany już jakiś czas temu, ale potem sprawa ucichła. Dziś powraca, ale w zmienionej koncepcji i dostępny tylko jako e-book.


Mash-up literacki polega na inteligentnym łączeniu dzieł literatury wysokiej z elementami popkultury. Moda na powieści o tak intrygujących tytułach jak „Duma i uprzedzenie i zombie” albo „Małe kobietki i wilkołaki” dotarła również do Polski. Jej przykładem jest najnowsza powieść Konrada T. Lewandowskiego, który zmierzył się z jednym z klasycznych dzieł literatury polskiej – „Faraonem” Bolesława Prusa. Starcie z klasykiem zaowocowało zupełnie nową jakością, atrakcyjną dla współczesnych czytelników, zarówno fanów krwawych powieści o nieumarłych, jak i miłośników literackich gier i inteligentnych nawiązań.

Nie tylko ze względu na tematykę, jest to publikacja wyjątkowa. Książka ukaże się wyłącznie w postaci e-booka. To ewenement na rynku wydawniczym, jak dotąd bowiem książki tak uznanych autorów nie miały takich premier. Konrad Tomasz Lewandowski, z wykształcenia doktor filozofii, dał się poznać szerokiej publiczności jako autor licznych powieści fantasy, science-fiction i powieści kryminalnych, a także jako publicysta i redaktor. W 1995 roku za opowiadanie Noteka 2015 otrzymał nagrodę Zajdla. Nakładem Wydawnictwa RM ukazały się również dwa tomy cyklu „Diabłu ogarek”.

Rynek e-booków rozwija się niezwykle szybko, a czytniki książek stają się coraz popularniejsze. Ciągle jednak pokutuje pogląd, że e-book to książka niepełnowartościowa. Wydawnictwo RM, przykładając wielką wagę do redakcji i projektu tego wydania zamierza obalić ten pogląd. W końcu najbardziej liczy się treść – a w tę naprawdę warto się zagłębić...

Najnowsze wieści