Poznajcie Faraona Wampirów

20.04.2012 | Wydawnictwo RM | underluk

Poznajcie Faraona Wampirów

"Faraon Wampirów" autorstwa Konrada T. Lewandowskiego był zapowiadany już jakiś czas temu, ale potem sprawa ucichła. Dziś powraca, ale w zmienionej koncepcji i dostępny tylko jako e-book.


Mash-up literacki polega na inteligentnym łączeniu dzieł literatury wysokiej z elementami popkultury. Moda na powieści o tak intrygujących tytułach jak „Duma i uprzedzenie i zombie” albo „Małe kobietki i wilkołaki” dotarła również do Polski. Jej przykładem jest najnowsza powieść Konrada T. Lewandowskiego, który zmierzył się z jednym z klasycznych dzieł literatury polskiej – „Faraonem” Bolesława Prusa. Starcie z klasykiem zaowocowało zupełnie nową jakością, atrakcyjną dla współczesnych czytelników, zarówno fanów krwawych powieści o nieumarłych, jak i miłośników literackich gier i inteligentnych nawiązań.

Nie tylko ze względu na tematykę, jest to publikacja wyjątkowa. Książka ukaże się wyłącznie w postaci e-booka. To ewenement na rynku wydawniczym, jak dotąd bowiem książki tak uznanych autorów nie miały takich premier. Konrad Tomasz Lewandowski, z wykształcenia doktor filozofii, dał się poznać szerokiej publiczności jako autor licznych powieści fantasy, science-fiction i powieści kryminalnych, a także jako publicysta i redaktor. W 1995 roku za opowiadanie Noteka 2015 otrzymał nagrodę Zajdla. Nakładem Wydawnictwa RM ukazały się również dwa tomy cyklu „Diabłu ogarek”.

Rynek e-booków rozwija się niezwykle szybko, a czytniki książek stają się coraz popularniejsze. Ciągle jednak pokutuje pogląd, że e-book to książka niepełnowartościowa. Wydawnictwo RM, przykładając wielką wagę do redakcji i projektu tego wydania zamierza obalić ten pogląd. W końcu najbardziej liczy się treść – a w tę naprawdę warto się zagłębić...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści