Zapraszamy do Niceville

29.05.2012 | Prószyński i S-ka | underluk

Zapraszamy do Niceville

Już 21 czerwca, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka na polskim rynku wydawniczym, pojawi się pierwszy tom sagi Carsten Stroud pt. "Miasteczko Niceville".


W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej.

Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.

Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.

Miasteczko Niceville to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych.

* * *

Carsten Stroud jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły.
Harlan Coben

Oto godny następca Twin Peaks. Carsten Strod prezentuje nam klasyczną powieść o małym miasteczku. Fascynująca historia.
Playboy

Miasteczko Niceville to pełen tajemnic, zapierający dech w piersiach thriller, coś pomiędzy Williamem Faulknerem a Stephenem Kingiem.
Rolling Stone

Wciągający, niepokojący mix thrillera, horroru i tajemnicy. Kandydat do statusu dzieła kultowego.
Elle

Mocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.
Peter Straub

Bogata kolekcja czarnych charakterów plus akcja, która nie pozwala oderwać się od powieści. A to wszystko doprawione idealną ilością czarnego humoru.
Booklist

Genialne dialogi, ekscentryczni, oryginalni bohaterowie i niezwykła, tajemnicza historia. Horror z prawdziwego zdarzenia.
Elmore Leonard, autor Dotknięcia

Fascynująca powieść, która skradnie serce i uwagę wszystkim miłośnikom horrorów.
Karin Slaughter, autorka Piętna

Miasteczko Niceville to majstersztyk, trudno go zaklasyfikować tylko do jednego gatunku ale całkiem łatwo można opisać wrażenie po lekturze – to szalenie rozrywkowa książka, od której nie sposób się oderwać!
John Lescroart, autor Wyścigu z czasem

Carsten Stroud – dziennikarz prasowy i autor bestsellerów „New York Timesa”. Prawa do ekranizacji dwóch jego powieści wykupili czołowi hollywoodzcy producenci.

Autor: Carsten Stroud
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2012
Tytuł oryginalny: Niceville
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 520
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378391463
Wydanie: I
Cena z okładki: 38 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści