Zapraszamy do Niceville

29.05.2012 | Prószyński i S-ka | underluk

Zapraszamy do Niceville

Już 21 czerwca, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka na polskim rynku wydawniczym, pojawi się pierwszy tom sagi Carsten Stroud pt. "Miasteczko Niceville".


W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej.

Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.

Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.

Miasteczko Niceville to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych.

* * *

Carsten Stroud jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły.
Harlan Coben

Oto godny następca Twin Peaks. Carsten Strod prezentuje nam klasyczną powieść o małym miasteczku. Fascynująca historia.
Playboy

Miasteczko Niceville to pełen tajemnic, zapierający dech w piersiach thriller, coś pomiędzy Williamem Faulknerem a Stephenem Kingiem.
Rolling Stone

Wciągający, niepokojący mix thrillera, horroru i tajemnicy. Kandydat do statusu dzieła kultowego.
Elle

Mocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.
Peter Straub

Bogata kolekcja czarnych charakterów plus akcja, która nie pozwala oderwać się od powieści. A to wszystko doprawione idealną ilością czarnego humoru.
Booklist

Genialne dialogi, ekscentryczni, oryginalni bohaterowie i niezwykła, tajemnicza historia. Horror z prawdziwego zdarzenia.
Elmore Leonard, autor Dotknięcia

Fascynująca powieść, która skradnie serce i uwagę wszystkim miłośnikom horrorów.
Karin Slaughter, autorka Piętna

Miasteczko Niceville to majstersztyk, trudno go zaklasyfikować tylko do jednego gatunku ale całkiem łatwo można opisać wrażenie po lekturze – to szalenie rozrywkowa książka, od której nie sposób się oderwać!
John Lescroart, autor Wyścigu z czasem

Carsten Stroud – dziennikarz prasowy i autor bestsellerów „New York Timesa”. Prawa do ekranizacji dwóch jego powieści wykupili czołowi hollywoodzcy producenci.

Autor: Carsten Stroud
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2012
Tytuł oryginalny: Niceville
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 520
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378391463
Wydanie: I
Cena z okładki: 38 zł

Najnowsze wieści