ENEMEF: Kino Strachu

10.06.2012 | www.enemef.pl | underluk

ENEMEF: Kino Strachu

Już za tydzień w 24 multiplekasach rusza kolejny ENEMEF: Kino Grozy. Do obejrzenia tym razem będą "Szepty", "Hell" i "Dom w głębi lasu".


W piątek, 15 czerwca 2012 r. w 24 kinach sieci Multikino odbędzie się kolejna edycja imprezy ENEMEF. Tym razem jest to propozycja dla miłośników mocnych wrażeń, którzy bardziej cenią nastrój i mroczny klimat niż efekty specjalne. Ciągłe napięcie, niepewność i tajemniczość będą głównymi wątkami tej nocy, a przerażenie i poziom adrenaliny we krwi nikomu nie pozwoli zasnąć! W repertuarze znalazł się m.in. premierowy pokaz Szeptów.

W repertuarze znalazły się: premierowy pokaz poruszających i niepokojących Szeptów, zaskakujący, mroczny i zagadkowy Dom w głębi lasu, apokaliptyczny Hell, a także docierające do najciemniejszych zakamarków ludzkiej natury Przetrwanie. Jedne z produkcji to thrillery, inne to horrory, ale wszystkie łączy jedno: trzymają w napięciu do samego końca.

ENEMEF rozpocznie się 15 czerwca o 22:00. Przewidywany koniec ok. 5:30 rano. W imprezie mogą brać udział wszyscy, którzy ukończyli 15 rok życia, lecz każda osoba niepełnoletnia musi posiadać pozwolenie opiekunów na udział w imprezie.

Premierowe Szepty to poruszający thriller nawiązujący do klasyki gatunku, który przypadnie do gustu fanom Innych oraz Szóstego zmysłu. Internatem dla chłopców z wyższych sfer wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich. Uczniowie zaczynają opowiadać historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart, która zajmuje się tropieniem i rozwiązywaniem zagadek związanych z siłami nadprzyrodzonymi. Jednak testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli. To, co zdarzy się później sprawi, że kobieta nie będzie już mogła z tego miejsca odejść...

Dom w głębi lasu to prawdziwa mieszanka krwistego horroru z klasyczną grozą. Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą, telefony komórkowe nie mają zasięgu, a GPS wariuje. Jak mówi napotkany w pobliżu farmer "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Ale czy będą w stanie?

Hell to europejska postapokaliptyczna produkcja. Reżyser Tim Fehlbaum stworzył w pełni realistyczną wizję spalonego słońcem świata, w którym nikomu nie można ufać, a strach cały czas unosi się w powietrzu. Film opowiada o tym jak w przyszłości średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza, a słońce zamieniło tę planetę w jałową pustynię. Maria wraz z młodszą siostrą Leonie, chłopakiem Filipem oraz napotkanym po drodze tajemniczym Tomem jadą w góry w poszukiwaniu upragnionego deszczu. Wkrótce rozpoczną walkę o przetrwanie…

W trakcie ENEMEFu zostanie również zaprezentowany film Przetrwanie, w którym główną rolę gra Liam Neeson. Produkcja opowiada o ośmiu mężczyznach, którzy cudem przeżyli katastrofę samolotu na Alasce. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłych ubrań i jedzenia, muszą zmierzyć się z siłami natury i z samymi sobą.

ENEMEF: Kino Strachu odbędzie się w następujących miastach:

- Bydgoszcz: Multikino, ul. Marszałka Focha 48
- Elbląg: Multikino, ul. Teatralna 5
- Gdańsk: Multikino, Al. Zwycięstwa 14
- Gdynia: Multikino, ul. Waszyngtona 21
- Kielce: Multikino, ul. Warszawska 26
- Koszalin: Multikino, ul. Paderewskiego 1
- Kraków: Multikino, ul. Dobrego Pasterza 128
- Łódź: Silver Screen, Al. Piłsudskiego 5
- Poznań: Multikino Malta, ul. Abp. A. Baraniaka 8
- Poznań: Multikino 51, ul. Królowej Jadwigi 51
- Radom: Multikino, ul. Bolesława Chrobrego 1
- Rumia: Multikino, ul. Sobieskiego 14 A
- Rybnik: Multikino, ul. Chrobrego 1
- Rzeszów: Multikino, ul. Kopisto 1
- Słupsk: Multikino, ul. Szczecińska 58
- Szczecin: Multikino, ul. Wyzwolenia 18/20
- Warszawa: Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59
- Warszawa: Multikino Ursynów, Al. KEN 60
- Warszawa: Multikino Wola, ul. Górczewska 124
- Warszawa: Multikino Targówek, ul. Głębocka 15
- Włocławek: Multikino, ul. Pułaskiego 10/12
- Wrocław: Multikino Arkady, ul. Powstańców Śląskich 2-4
- Wrocław: Multikino Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22
- Zabrze: Multikino, ul. Gdańska 18

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści