ENEMEF: Kino Strachu

10.06.2012 | www.enemef.pl | underluk

ENEMEF: Kino Strachu

Już za tydzień w 24 multiplekasach rusza kolejny ENEMEF: Kino Grozy. Do obejrzenia tym razem będą "Szepty", "Hell" i "Dom w głębi lasu".


W piątek, 15 czerwca 2012 r. w 24 kinach sieci Multikino odbędzie się kolejna edycja imprezy ENEMEF. Tym razem jest to propozycja dla miłośników mocnych wrażeń, którzy bardziej cenią nastrój i mroczny klimat niż efekty specjalne. Ciągłe napięcie, niepewność i tajemniczość będą głównymi wątkami tej nocy, a przerażenie i poziom adrenaliny we krwi nikomu nie pozwoli zasnąć! W repertuarze znalazł się m.in. premierowy pokaz Szeptów.

W repertuarze znalazły się: premierowy pokaz poruszających i niepokojących Szeptów, zaskakujący, mroczny i zagadkowy Dom w głębi lasu, apokaliptyczny Hell, a także docierające do najciemniejszych zakamarków ludzkiej natury Przetrwanie. Jedne z produkcji to thrillery, inne to horrory, ale wszystkie łączy jedno: trzymają w napięciu do samego końca.

ENEMEF rozpocznie się 15 czerwca o 22:00. Przewidywany koniec ok. 5:30 rano. W imprezie mogą brać udział wszyscy, którzy ukończyli 15 rok życia, lecz każda osoba niepełnoletnia musi posiadać pozwolenie opiekunów na udział w imprezie.

Premierowe Szepty to poruszający thriller nawiązujący do klasyki gatunku, który przypadnie do gustu fanom Innych oraz Szóstego zmysłu. Internatem dla chłopców z wyższych sfer wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich. Uczniowie zaczynają opowiadać historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart, która zajmuje się tropieniem i rozwiązywaniem zagadek związanych z siłami nadprzyrodzonymi. Jednak testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli. To, co zdarzy się później sprawi, że kobieta nie będzie już mogła z tego miejsca odejść...

Dom w głębi lasu to prawdziwa mieszanka krwistego horroru z klasyczną grozą. Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą, telefony komórkowe nie mają zasięgu, a GPS wariuje. Jak mówi napotkany w pobliżu farmer "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Ale czy będą w stanie?

Hell to europejska postapokaliptyczna produkcja. Reżyser Tim Fehlbaum stworzył w pełni realistyczną wizję spalonego słońcem świata, w którym nikomu nie można ufać, a strach cały czas unosi się w powietrzu. Film opowiada o tym jak w przyszłości średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza, a słońce zamieniło tę planetę w jałową pustynię. Maria wraz z młodszą siostrą Leonie, chłopakiem Filipem oraz napotkanym po drodze tajemniczym Tomem jadą w góry w poszukiwaniu upragnionego deszczu. Wkrótce rozpoczną walkę o przetrwanie…

W trakcie ENEMEFu zostanie również zaprezentowany film Przetrwanie, w którym główną rolę gra Liam Neeson. Produkcja opowiada o ośmiu mężczyznach, którzy cudem przeżyli katastrofę samolotu na Alasce. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłych ubrań i jedzenia, muszą zmierzyć się z siłami natury i z samymi sobą.

ENEMEF: Kino Strachu odbędzie się w następujących miastach:

- Bydgoszcz: Multikino, ul. Marszałka Focha 48
- Elbląg: Multikino, ul. Teatralna 5
- Gdańsk: Multikino, Al. Zwycięstwa 14
- Gdynia: Multikino, ul. Waszyngtona 21
- Kielce: Multikino, ul. Warszawska 26
- Koszalin: Multikino, ul. Paderewskiego 1
- Kraków: Multikino, ul. Dobrego Pasterza 128
- Łódź: Silver Screen, Al. Piłsudskiego 5
- Poznań: Multikino Malta, ul. Abp. A. Baraniaka 8
- Poznań: Multikino 51, ul. Królowej Jadwigi 51
- Radom: Multikino, ul. Bolesława Chrobrego 1
- Rumia: Multikino, ul. Sobieskiego 14 A
- Rybnik: Multikino, ul. Chrobrego 1
- Rzeszów: Multikino, ul. Kopisto 1
- Słupsk: Multikino, ul. Szczecińska 58
- Szczecin: Multikino, ul. Wyzwolenia 18/20
- Warszawa: Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59
- Warszawa: Multikino Ursynów, Al. KEN 60
- Warszawa: Multikino Wola, ul. Górczewska 124
- Warszawa: Multikino Targówek, ul. Głębocka 15
- Włocławek: Multikino, ul. Pułaskiego 10/12
- Wrocław: Multikino Arkady, ul. Powstańców Śląskich 2-4
- Wrocław: Multikino Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22
- Zabrze: Multikino, ul. Gdańska 18

Najnowsze wieści