Horror Caps

Autor: underluk

Typ: kolekcje
W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych na rynku pojawiły się tzw. kapsle, tazo itp., czyli okrągłe kawałki tektury bądź tworzywa sztucznego, na których nadrukowane były tematycznie powiązane obrazki. Można było nimi grać, wymieniać się i zbierać. A skąd się je brało? Otóż najczęściej dodawane były do gumy do żucia lub chipsów. I tak swoich serii doczekały się postacie z japońskich kreskówek, bohaterowie Mortal Kombat 3, Star Wars czy Pokemony. Ale nas najbardziej interesuje inna zbieranina.

W 1997 roku na rynek trafiły Horror Caps. Na komplet składa się 28 ponumerowanych kapsli, na których znajdziemy postaci oraz sceny z horrorów. Na kolorowych grafikach nie mogło zabraknąć m.in. Obcego, potwora Frankensteina, Drakuli, mumii czy Pinheada, ale natknąć się można także na sceny z takich produkcji jak „Postrachu nocy 2” czy „Nekromatik”.

Dziś nie tak łatwo je gdzieś znaleźć, ale kto wie, może macie je poukrywane po szufladach. Ja zgromadziłem tylko jedenaście, a ich wizerunek możecie podziwiać poniżej. Jeśli ktoś by jakieś miał i chciał się ich pozbyć, dajcie znać. Na pewno coś wymyślimy.

Horror Caps - front

Horror Caps - back

Wszystkie kapsle możecie znaleźć tutaj