Finale i tajemnicza przesyłka z Danii

Autor: underluk

Typ: unboxing, zapowiedź
Finale

Filmy można promować na różne sposoby i aż szkoda, że ogromna większość promowana jest na zasadzie drobnych przecieków oraz prezentacji plakatu i zwiastuna (lub dwóch, trzech). Czasami trafi się jeszcze jakiś teaser albo animowany poster. Wyjątkowo w jakimś stopniu interaktywny trailer.

A czasami... tajemnicza paczka. Jak ta z Danii.

Finale - tajemnicza przesyłka

Format przesyłki dosyć nietypowy i nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać. Film do recenzji? Nie bardzo. Chyba, że nośnikiem byłby pendrive, ale komu w dzisiejszych czasach chciałoby się bawić w fizyczne nośniki danych skoro wszystko ma wersję cyfrową. Mimo wszystko, obróciwszy kilka razy pakunek w dłoniach, kilkukrotnie delikatnie nim potrząsnąwszy, drżącymi rękoma go odpakowałem. Nie ukrywam, zawartość trochę mnie zaskoczyła. Zresztą zobaczcie sami.

Finale - zawartość tajemniczej przesyłki

Początkowo znalazłem tylko przecinak. Z napisem. Intrygujące, ale nic mi to nie mówiło. Dokładniejszy rzut oka do wnętrza pozwoli mi odnaleźć widoczną na powyższym zdjęciu kartkę, którą wcześniej przeoczyłem. Już lepiej.

Teraz nie pozostało mi nic innego, jak wejść pod umieszczony na niej adres - www.escapismus.tk. Krótka lektura zawartości i na samym dole natrafiłem na pole, w którym należy wpisać kod. Jaki? Znajdziecie go w załączonych już tutaj materiałach.

Lubię takie zagadki.

Po wpisaniu kodu, moim oczom ukazała się nowa strona zawierająca dwa plakaty i teaser powstającego Duńskiego horroru "Finale".Prezentuje się nieźle.

Fabuła filmu rozgrywa się nocą. Gdy praktycznie wszyscy mieszkańcy Danii, w skupieniu przed telewizorami oglądają finał sportowych rozgrywek, na pewnej odludnej stacji benzynowej, dwie pracujące na nocnej zmianie ekspedientki, będą mały tajemniczego klienta.

Ale to tylko wierzchnia warstwa tej historii. Głębiej znajdziemy analizę współczesnej rozrywki, chorobliwej ludzkiej ciekawości i "The Dark Web" (mrocznej strony sieci?). Tak przynajmniej twierdzi producent, reżyser i scenarzysta tego obrazu, Søren Juul Petersen.

Historia przedstawiona w "Finale" bazuje na powieści pt. "Alt Det Hun Ville Ønske Hun Ikke Forstod" autorstwa Steena Langstrupa. W obsadzie znaleźli się m.in.: Anne Bergfeld, Karin Michelsen, Kim Sønderholm. Całość powstaje dla Frightgeist Productions.

Film obecnie znajduje się na etapie postprodukcji, a jego premiera zapowiedziana jest na lipiec tego roku.

Warto rzucić okiem na oficjalną stronę filmu.


Finale - plakat 1Finale - plakat 2